SSS

SSS (SIKÇA SORULAN SORULAR)

SABUN CEVİZİ NASIL TEMİZLER?

Çok basit olarak anlatmak gerekirse, Sabun Cevizi deterjan mantığıyla çalışır. Ancak Konvansiyonel deterjanlar, kimyasal yüzey aktif maddeler içerirken Sabun Cevizi Meyvesi doğal olarak Saponin içerir ve bu meyveler ılık veya sıcak su ile temas ettiğinde saponinleri (sabun) serbest bırakır. Saponinler suda doğal yüzey aktif (yüzey aktif madde) olarak dolaşır. Saponin su ve kir/leke arasındaki yüzey gerilimini kırarak lekelerin çamaşırlardan ayrılarak serbest kalmalarını sağlar. Daha sonra saponin kir ile kumaş arasında süspansiyon görevi görerek kiri çamaşırdan uzaklaştırır. 

DURULAMA ESNASINDA MAKİNEDE BULUNAN SABUN CEVİZİ KESESİ MAKİNEDEN ÇIKARILMALI MI?

Hayır. Sabun Cevizi kesesinin durulama esnasında makineden çıkarılması gerekmez. Aksine birçok ev hanımı enerji ve su tasarrufu için durulamayı atlamaktadırlar. Sabun Cevizi ile yapılan yıkamada arta kalan şey sadece saponin olacaktır. Sabun Cevizi tarih boyunca birçok cilt rahatsızlığı tedavisinde kullanıldığı göz önünde bulundurulduğunda Sabun Cevizi Kesesinin durulama esnasında makine içerisinde bırakılmasının herhangi bir zararının olmasının aksine faydası olacaktır.

ÇOK HASSAS CİLDE SAHİP KİŞİLER SABUN CEVİZİ KULLANABİLİR Mİ ?

Evet. Sentetik deterjanlarda kullanılan kimyasallar ve çamaşır katkı maddeleri hassas cilde sahip kişilerin yaşam kalitesini etkileyip birçok sorun oluşturmakta ayrıca kullanılan sentetik kokular da bu duruma katkı sağlamaktadırlar. Sabun Cevizi hiçbir kimyasal madde ve sentetik koku içermez. Sabun Cevizi tamamen doğal bir temizleyici olup cilt bakımı ve sağlığına da katkı sağlayarak yaşam kalitenizi arttırır.

SABUN CEVİZİ İLE YIKANAN ÇAMAŞIRLAR HİJYEN OLUR MU ?

Evet. Sabun Cevizi doğal olarak anti-fungal (mantar karşıtı) ve anti-mikrobiyal özelliklere sahiptir.  Çamaşırlarda mantar ve bakterilerin üremesini engeller. 

SABUN CEVİZİNİN SİRKE GİBİ KOKUSU VAR. BU KOKU ÇAMAŞIRLARA İŞLER Mİ?

Hayır. Sabun Cevizinin kokusu elbiselere geçmez. Çamaşırınız makineden  tamamen taze ve temiz kokusuyla çıkar.

SABUN CEVİZİ İLE YAPILAN YIKAMA ESNASINDA ÇAMAŞIRLARIMIN DAHA İYİ KOKMASINI NASIL SAĞLAYABİLİRİM?

Bunun için esansiyel yağlardan faydalanabilirsiniz. Çamaşır makinesine yıkama aşamasında ilave edilirse yıkama sonunda çamaşır üzerinde esansiyel yağların neden olduğu lekelerle karşılaşmamak için bir kese içindeki temiz ve emici bir bez üzerine esansiyel yağı dökün ve o keseyi yıkama işlemi bitmiş çamaşırlar ile birlikte kurutma makinesine atıp kurutma işlemini gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.   

SABUN CEVİZİ İLE ÇAMAŞIR YIKARKEN ÇOK AZ KÖPÜK OLUŞUYOR. ÇAMAŞIRLARIM YİNE DE TEMİZ OLUR MU?

Evet. Çok köpük eşittir çok temizlik anlamına gelmez. On yıllar boyunca yapılan reklam ve pazarlama taktikleriyle bizim böyle düşünmemiz sağlanmış ve beynimiz yıkanmıştır. Deterjanlarda gördüğümüz olağanüstü köpük birçok kimyasal madde ile elde edilmektedir. Sabun Cevizi çok az köpük üretir ama yine de çok etkili çalışır. (bkz. Sabun Cevizi nasıl çalışır) Yıkama sonunda elbiselerinizin temiz olduğunu ve ferah koktuğunu göreceksiniz. 

SABUN CEVİZİ İLE ÇAMAŞIR YIKARKEN DETERJAN  İLAVE EDEBİLİR MİYİM?

Hayır, Sadece Sabun Cevizini kullanmak temizlik için tek başına yeterlidir. Sabun Cevizi doğal olmalarıyla kimyasallar içeren deterjanlara tam bir alternatiftir. Sabun Cevizinin bir kimyasal deterjan ile birlikte kullanımı amaç ve yarar bakımından fayda sağlamayacaktır. 

SABUN CEVİZİ EKONOMİK Mİ?

Ambalaj içerisinde, ortalama 150 defa makinede çamaşır yıkamaya yetecek kadar Sabun Cevizi meyvesi bulunmaktadır. Bunun yanında yumuşatıcıya para ödenmediği de düşünüldüğünde Sabun Cevizi ekolojik, doğal ve organik bir temizleyici olma özelliğinin yanında aynı zamanda ekonomiktir.

DİĞER KULLANIM ALANLARI

Pencereler, aynalar, krom, paslanmaz çelik yüzeyler, mutfak tezgahı, cilalı granit, taş, mermer, muşamba, vinil, plastik, boyalı yüzeyler, oto yıkama, doğrama ve ahşap döşeme, takı (metaller, değerli taşlar, inciler) , döşeme (ev veya araba - kumaşlar, deri) , deri ve süet, halı ve kilim, bilgisayar monitörleri, düz ekran TV'ler, cep telefonları ve diğer hassas yüzeyler, boyalı duvarlar, cilalı mobilyalar, meyve ve sebzeler… Neredeyse hayal edebileceğiniz her şey!

Bu kategoride ürün bulunamadı.